ד' אישי

זה לא סוד ששכונה ד' היא אחת השכונות הוותיקות בבאר שבע, ואם נרצה לדייק אז כבר בשנות ה – 50 החלו לבנות את השכונה. שכונה ד', היא לא כמו רוטשילד בתא, או אפילו כמו שכונה ו' בבאר שבע. היא מלאה בדירות עמידר ואנשים קשיי יום ששורדים עם קצבאות מחודש לחודש, אבל לא רק…

מרב, אם לשלוש בנות עשרה, גדלה בשנות השבעים בשכונה ד', ממנה ספגה לדבריה את הערכים הבסיסיים שהיא מנחילה גם לבנותיה קרבה בלתי מתווכת, עם המון כבוד, אל מבוגרים, קרובי המשפחה, וגם כלפי אמונות של אחרים.

 

באר שבע בימים אלה ידועה כבירת ההיי-טק והסייבר, בעלת נדל"ן מפואר, אך לא רחוק מאזורים אלה, נמצאת שכונה ד', שהוזנחה לאורך השנים, לא קיבלה טיפול משמעותי, נשארה במקום והפכה לחצר האחורית של באר שבע.

משבר הקורונה מלווה את מדינת ישראל כבר חודשים רבים, חמישה במספר אם נרצה לדייק. הנפגעים העיקריים מכך הם המסעדנים שבכל פעם צצות מגבלות חדשות שמשפיעות על העסק שלהם וזה לא פסח על המסעדנים בשכונה ד'.

פרופסור רבקה כרמי, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, האישה הראשונה שכיהנה בתפקיד זה בישראל בראיון מיוחד ל-דל"ת.

עד גיל 13 הספיק  להיות מעורב בעולם התקשורת ולכתוב בעיתון המקומי 'שבע' בבאר שבע. בחופש הגדול שלפני כיתה ח' פנה לעורך העיתון, עמוס חנוך, בבקשה להפוך לכתב במקומון, "נכנסתי ואמרתי לו שאני רוצה להיות עיתונאי".

נסענו לשכונה ד' כדי לשמוע מה התושבים חושבים אודות השכונה. בין היתר השאלות כללו התייחסות לאווירה בשכונה, לשיפור השכונה ולהיבטים החיובים שבה.