מגזין

עיריית באר שבע עובדת בימים אלו, על פרויקט ארוך טווח שצפוי לקחת לפחות כשש שנים ברובע החדשנות בעיר. הפרויקט יכלול את השכונות ד' ו- ג' בשיתוף פעולה עם המוסדות הסמוכים להם: בית החולים סורוקה, אוניברסיטת בן גוריון ופארק ההייטק.

מנתונים שהתפרסמו באתר של עיריית באר שבע ניתן למצוא תופעות מעניינות על שכונה ד' בעיר, בין הנתונים שהתפרסמו ניתן למצוא: כמות תושבים בשכונה, פילוח גילאים, מצב משפחתי, מגדר ומספר התושבים ברחובות נבחרים.

שכונה ד' בבאר שבע הייתה במשך שנים רבות שם נרדף לעוני ולפשע. הסיבה המרכזית לכך היא העובדה שבמשך השנים השכונה קלטה עולים רבים, שהובילה למצב סוציו אקונומי נמוך, והתאפיינה בפשיעה וריבוי מקרים של התמכרות לסמים. בשנים האחרונות המגמה התהפכה, והחל תהליך בו בעלי ממון רוכשים דירות בשכונה ומאכלסים בהם סטודנטים

הנחיות התו הסגול החזירו לפעילות את הפאב "בר גיורא", אחד ממוקדי הבילויים המועדפים על סטודנטים בשכונה ד', אבל צמצום מספר השולחנות וההגבלות על המבלים פוגעים כלכלית בבעליו, יעקב כהן, ש"מרגיש שלמדינה לא אכפת מאתנו"

לאחר שנים של הזנחה והבטחות לשדרוג המתחם בשכונה ד', עיריית באר שבע השיקה  תוכנית חדשה לפיתוח השבילים והקמת עמדות תצפית במכתש שנמצא בין הרחובות יהודה הלוי, בר גיורא ורבי עקיבא

עשרים שנה אחרי שעמדה נטושה ושבוע אחרי שאלברט חנך בה את חנות הממתקים החדשה, פקחי העירייה הגיעו לסגור לו את העסק והוא לא יודע איך לצאת מזה.

הפעילות ב"ליגה העירונית" המתקיימת בשכונה ד' בוטלה על רקע תקנות החירום להתמודדות עם נגיף הקורונה. בתרחיש אופטימי הליגה תחדש פעילותה בהמשך הקיץ

בשכונה ד', כמעט ליד כל מקום מגורים או מרכז יש גינה או פארק שתוכלו להנות מהשירות שהם מציעים, ולנשום בהם לרווחה במרחק הליכה, רק אל תשכחו מסיכה!

מתקני כושר ציבוריים הפכו לחלק חשוב מהחברה הישראלית, בעיר באר שבע ישנם חמישים ושלוש מתקני כושר פזורים ברחבי העיר, אך בשכונה ד' קיים רק פארק כושר אחד.