סקר התושבים: מה תושבי שכונה ד׳ באמת חושבים עליה

נסענו לשכונה ד' כדי לשמוע מה התושבים חושבים אודות השכונה. בין היתר השאלות כללו התייחסות לאווירה בשכונה, לשיפור השכונה ולהיבטים החיובים שבה. התוצאות בכתבה שלפניכם

מאת צוות דל"ת

בסיור שערכנו בשכונה ד', יצאנו לשאול את תושבי השכונה מספר שאלות, ובניהן- איך האווירה בשכונה?, מה לדעתם טעון שיפור?, מה הצד החיובי של השכונה? ועוד. הדברים שנאמרו היו מעורבים, אך ברוב המקרים התשובה הייתה זהה.

אוכלוסיית השכונה הינה מעורבת, ומורכבת מתושבים וותיקים ועד סטודנטים צעירים. אחת התשובות הפופולריות שקיבלנו היא שהשכונה מורכבת בעיקר מאנשים קשיי יום. לטענת התושבים יש צורך לחזק את האוכלוסיות החלשות שמתגוררות בשכונה. בנוסף, נמסר לנו כי ברדת החשכה התושבים מפחדים להסתובב בחופשיות בשכונה, בעקבות נוכחות של שיכורים ונרקומנים. בסקר רובם אמרו כי קיים צורך בהגברת האכיפה לשמירה על הסדר הציבורי ועל הגברת תחושת הביטחון.

בשכונה קיימים מבנים בני עשרות שנים, התשתיות נמצאות במצב ירוד, יש אשפה ברחובות והזנחה מתמשכת. תושבי השכונה מבקשים לשפר את רמת הניקיון ופינוי האשפה. "חושבים שחיים פה חיות", אמר תושב וותיק מהשכונה. בפועל ישנם לא מעט מקומות מלוכלכים בשכונה, שנראים כהצטברות של לכלוך והזנחה במשך תקופה ארוכה. מנגד לביקורות על האווירה והניקיון בשכונה, חלק מהתושבים אמרו שאין כמו האווירה החמימה והמשפחתית שיש במקום. גם הסטודנטים והדור הצעיר שעבר להתגורר בה מוצאים נקודות חיוביות בשכונה, ביניהם: ברים ומועדוני לילה נוצצים.